Bycie sportowcem

Bycie sportowcem
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_zawody43.jpgKażdy młody sportowiec, który dopiero zaczyna swoją przygodę z daną dyscypliną marzy o tym, aby móc oddawać się swojej pasji w pełni. Niestety w polskiej rzeczywistości jest nieco inaczej. Wielu sportowców oprócz tego, że trenuje, pracuje jeszcze zawodowo. Dzieje się tak dlatego, że nie są oni wystarczająco finansowani ze środków państwowych i nawet swoje sprzęty często muszą kupować za własne pieniądze. Szczęśliwcem jest ten, który zdobędzie prywatnego sponsora. Wówczas może mieć pewność, że sport będzie jedynym zajęciem, któremu będzie mógł poświęcać swój czas.

Czy życie sportowca jest łatwe? Z pewnością wiąże się ono z ogromną samodyscypliną. To cecha, którą nie każdy z nas w sobie posiada. Dlatego też nie każdy może być sportowcem. Uprawianie zawodowo danej dyscypliny wymaga ogromnej systematyczności, a często nawet poświęcania życia prywatnego, w tym rodzinnego. To z kolei wiąże się z ogromną presją, z którą nie każdy potrafi sobie poradzić, bynajmniej bez wsparcia doskonałego psychologa.

Zobacz także nasze pozostałe artykuły:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy osobisty terning personalny jest warty swojej ceny?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze:

Polecamy:

  • Obozy Snowboardowe

    Właśnie zaczęły się ferie zimowe. Wielu rodziców niestety nie dysponuje w tym czasie urlopem i nie może zapewnić swoim pociechom odpowiednich rozrywek oraz opieki na cały dzień. Ferie spędzone przed komputerem lub telewizorem, to nie to samo co aktywnie wykorzystany czas. Wielu rodziców decyduje się zatem na wysłanie swoich pociech na różnego rodzaju obozy i…

    Read more