Lks Szynwałd

Lks Szynwałd
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Co zatem zrobić aby ograniczyć szanse na popełnienie błędów? Musimy zmienić sposób postrzegania sportu i piłki nożnej z charakterystycznego dla osoby dorosłej na ten który cechuje dzieci i młodzież. Należy stworzyć naszym podopiecznym optymalne środowisko do nauki i rozwoju potencjału sportowego ponieważ oczekiwania i koncepcje dorosłych mogą pozytywnie lub negatywnie wpływać na uczestników szkolenia. Choć piłka nożna dorosłych i dzieci niczym się od siebie nie różni występują w niej te same elementy gry (podania, uderzenia, dośrodkowania, drybling, wyjście na pozycje, straty piłki, itp.) to jednak cele, zadania i filozofia są zupełnie inne. Gra w piłkę musi się skupiać tylko i wyłącznie na rozwoju indywidualnym zawodnika, potrzebach i zainteresowaniach dzieci, a nie na wynikach i mistrzostwie. I my dorośli wkraczając w świat dzieci chcąc lub nie – musimy się celom i filozofii piłki nożnej dzieci i młodzieży podporządkować dla ich dobra i prawidłowego rozwoju.

Wrażliwi na temat celów i treści filozofii piłki nożnej dzieci i młodzieży musimy zwrócić uwagę, że skoncentrowana na wyniku sportowym praca z dziećmi powoduje szereg bardzo negatywnych konsekwencji m.in. wielu zawodników, którzy są już „wybitni” na najmłodszym etapie i mają świetne wyniki, w późniejszych latach nie udaje się zdobyć najlepszych umiejętności; wielu zawodników na progi dorosłego sportu odwraca się od klubu, piłki nożnej a nawet całkowicie od aktywności fizycznej (tzw. syndrom odrzucenia); w wielu przypadkach w sporcie dzieci i młodzieży trening jest zdominowany przez szkolenie taktyczne, występujące za wcześnie. Zaniedbywane są w ten sposób ważne elementy skarbu ruchowego dziecka czyli koordynacyjne zdolności motoryczne.

Zobacz także nasze pozostałe artykuły:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy osobisty terning personalny jest warty swojej ceny?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze:

Polecamy:

  • dunajec zbylitowska gora

    Każdy z nas wie, jakimi profitami cieszą się zawodowi biegacze. Ludzie stawiający na ten sport z dużą dozą prawdopodobieństwa zachowają sprawność ruchową przez wiele lat. Istotne jest odpowiednie wykonywanie treningów tak, aby już przy pierwszym bieganiu nie zniechęcić się do tej jakże pasjonującej dziedziny życia. Nie ma co ukrywać, równie ważny jest odpowiedni dobór obuwia….

    Read more