Ozpn Tarnów

Ozpn Tarnów
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Turnieje piłkarskie dla dzieci – czy aby na pewno…

Poniższy tekst został stworzony z potrzeby poruszenia niezwykle ważnej kwestii dotyczącej piłkarskich turniejów dla najmłodszych. Proszę odpowiedz sobie teraz na pytanie – co udało Ci się na nim osiągnąć? Wygrałeś? Zespół zagrał tak jak zaplanowałeś? Może udało się Tobie przechytrzyć trenera i drużyną przeciwnika? Odebrałeś i postawiłeś na gablotce w domu lub w klubie zwycięski puchar?
Podejrzewam, że domyślasz się co mam na myśli… Zatem jeszcze raz – co tak naprawdę osiągnąłeś jako trener? Może inaczej – co dobrego wynieśli z tego turnieju
Twoi podopieczni?

Dziecko, dziecko, dziecko!

Kwestia podmiotowego traktowania zawodników została już wielokrotnie poruszona w naszych artykułach, dlatego sprawy oczywiste zostawmy nieco z boku. Skupmy się na istocie sprawy, czyli o korzyściach, jakie niesie za sobą udział w turniejach piłkarskich. Korzyściach dla dzieci!

Zapewne w większości z nas, drodzy trenerzy i trenerki (swoją drogą – bardzo cieszymy się z faktu, że żeńskie grono czytelników PNDD sukcesywnie rośnie, za co gorąco dziękujemy), drzemie jeszcze sportowiec uzależniony od adrenaliny, uwielbiający rywalizacją i nie znoszący porażki. Niestety – ta część naszego sportowego ego często wysuwa się na pierwszy plan w sytuacjach, w których powinniśmy schować je głęboko w kieszeń. Turniej nie jest dla Ciebie! Turniej jest dla dzieci!

To właśnie one powinny być głównym beneficjentem wszystkich korzyści płynących z atmosfery zdrowej rywalizacji sportowej. Niestety my jako trenerzy poprzez nieodpowiednie zachowanie możemy doprowadzić do tego, że skutki będą odwrotne. Dzieciaki łapią nie tylko dobre wzorce naszego zachowania ale niestety, i to o wiele szybciej, przyswajają również te złe.

Jeden z naszych kolegów po fachu opowiedział mi kiedyś historię z turnieju, w którym trener celowo opóźnił kontratak drużyny przeciwnej, zasłaniając piłkę przy próbie wybicia jej z autu przez jednego z zawodników rywali. Jest to postawa niegodna trenera, nie mająca nic wspólnego z zasadami fair-play.

słowa kluczowe: ozpn tarnów, ks pogoria pogórska wola, tap tarnów, lks zgłobice, lks szynwałd, tozpn tarnów, jastrząb łoniowa, lks dunajec zbylitowska góra, stadion ks błękitni tarnów

Zobacz także nasze pozostałe artykuły:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy osobisty terning personalny jest warty swojej ceny?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze:

Polecamy:

  • Ozpn Tarnów

    Turnieje piłkarskie dla dzieci – czy aby na pewno… Poniższy tekst został stworzony z potrzeby poruszenia niezwykle ważnej kwestii dotyczącej piłkarskich turniejów dla najmłodszych. Proszę odpowiedz sobie teraz na pytanie – co udało Ci się na nim osiągnąć? Wygrałeś? Zespół zagrał tak jak zaplanowałeś? Może udało się Tobie przechytrzyć trenera i drużyną przeciwnika? Odebrałeś i…

    Read more