Polska – Islandia 3-2. Słaba gra Rasiaka

0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

W towarzyskim meczu na Legii, poprzedzającym spotkanie stulecia z Anglia Polska reprezentacja pokonała Islandię 3-2. Taki wynik wyznacza już pewna tradycję rezultatów osiąganych przez naszych piłkarzy. Rasiak, niestety zagrał słabiutko.

Pierwszą połowę meczu oglądałem w knajpie razem z kilkonastoma, czy kilkudziesięcioma osobami. Zainteresowanie raczej słabe, bo i godzina nie ta, i rywal nie ten, no a poza tym wszyscy szykują się już na jutrzejsze i środowe emocje.

Co ja się tam nasłuchałem o Rossim… Zwłaszcza w sytuacji, kiedy nie wykorzystał sprytnego podania od Żurawskiego. „O k…, ale to jest ciota” – powiedział siedzący za mną facet. „Ciesz się, k…. że wogóle zobaczył piłkę” – odparł mu na to jego kolega 🙂

Potem było jeszcze trochę, w takim mniej więcej tonie. Przyznam, że panowie dysponowali pewnym poczuciem humoru, ale niecenzuralność ich wypowiedzi nie pozwala na cytowanie…
No, chyba, żeby wyłączyć niniejszego bloga i włączać po 22 😉

A sam Rasiak? Niestety nie grał dobrze…. Kierowane na niego piłki, z reguły kończyły się stratami. Do tego należy dodać zmarnowaną sytuacje z pierwszej połowy i nieudolne zaplątanie się w dryblingu na polu karnym rywali w drugiej. Efektem jego gry był dość smutny fakt. Rossi mianowicie jako jedyny z polskich piłkarzy dostał trochę gwizdów od kibiców z Łazienkowskiej.

Nie jestem zwolennikiem wygwizdywania swoich piłkarzy, ale należy stwierdzić obiektywnie, że Rossi był dzisiaj bezproduktywny, zagrał nijak.

Duży plus w jego występu to znakomite dogranie do Żurawia w drugiej połowie meczu. Niestety bramki nie było, bo nasz as z Celticu również nie miał dzisiaj dobrego dnia.

Napastników wyręczyli jednak pomocnicy i obrońcy. Konkretnie Krzynówek, Baszczyński i zaliczający fenomenalny występ Smolarek.

No cóż, sparing z Islandią za nami… Jutro trzymamy kciuki za tych złośliwych Szwedów, za Holendrów no i za Austrię.