Rzut oszczepem

Rzut oszczepem
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_zawody17.jpgJeśli chodzi o sport, to jest on niewątpliwie pełen niespodzianek. Wiele jest dyscyplin sportowych, które zapewniają kibicom wspaniałe emocje. I nawet nie wiemy, że niektóre z nich mają wspaniałe tradycje. A doskonałym przykładem jest rzut oszczepem. Jest to sport, którego korzenie drzemią w starożytności. Już podczas pierwszych Igrzysk Olimpijskich zawodnicy zmagali się w tej właśnie dyscyplinie. Co prawda, dzisiaj rzut oszczepem wygląda już zupełnie inaczej, ale tradycja rzucania przetrwała przez wieki.

Na czym to polega? W pierwszej kolejności należy podkreślić, że jest to dyscyplina sportowa, która wbrew pozorom nie wymaga od zawodnika tylko siły. Bardzo ważne są tutaj również umiejętności techniczne. Ich brak, czy niedostateczne wyuczenie może spowodować, że zawodnik podczas zawodów zostanie zdyskwalifikowany. Powodem zdyskwalifikowania może być na przykład przekroczenie linii rozbiegu, czy też umieszczenie oszczepu poza promieniem rzutu. Wówczas rzut uznany jest za tak zwany spalony.

Zobacz także nasze pozostałe artykuły:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy osobisty terning personalny jest warty swojej ceny?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze:

Polecamy:

  • Sklep z rowerami i serwis w Krakowie

    O zakupach przez Internet mówi się bardzo dużo i często nie są to opinie zupełnie pochlebne. Ludzie wciąż się ich bowiem obawiają i uważają, że takie zakupy mogą im w pewnym stopniu zagrażać. Z tego powodu nie chcą przez Internet pozyskiwać droższych produktów, w tym także i rowerów. A to właśnie te pojazdy opłaca się…

    Read more