Skoki narciarskie

Skoki narciarskie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_sport44.jpgKoniec listopada to czas, kiedy rozpoczynają się zmagania skoczków narciarskich. Oczywiście również latem odbywają się imprezy sportowe, ale to właśnie zimą, dzięki zimowej pogodzie sport ten wydaje się mieć swój niepowtarzalny urok.

Na czym polega ten sport? Oczywiście na oddawaniu skoków ze specjalnie przygotowanych skoczni. Kluczowym elementem jest tutaj oczywiście uzyskana długość skoku, ale nie tylko ona decyduje ostatecznie o tym, kto które miejsce zajmuje. Podczas skoku sędziowie oceniają również styl lotu oraz oczywiście odpowiednie lądowanie, którego elementem charakterystycznym jest tak zwany telemark. I to wszystko razem ostatecznie decyduje, ile punktów zawodnik za oddany skok uzyskuje.

Jak wygląda to w Polsce? Cudownie. A to za sprawą bardzo mocnej ekipy skoczków. Oprócz tego, że mamy mistrza olimpijskiego, mamy również wielu młodych skoczków, którzy w zeszłym sezonie pokazali, że mają niezwykły talent, ogromne serce do walki, a także predyspozycje. Trzymamy więc za nich kciuki.

Zobacz także nasze pozostałe artykuły:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy osobisty terning personalny jest warty swojej ceny?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze:

Polecamy:

  • Zaplanuj swój pierwszy taniec

    Zaplanuj swój pierwszy taniec Niektórzy potrzebują bardzo dużej zachęty, żeby zacząć uprawiać sport. Czasami jest to bodziec zdrowotny, innym razem chęć zrzucenia zbędnych kilogramów, czy po prostuzagospodarowanie wolnego czasu. Bardzo dobrą okazją do rozpoczęcia uprawiania sportujest okres przygotowań ślubnych. I tak zapewne za sprawą przedślubnej gorączki spaliszdużo kalorii, dobrze zatem znaleźć również zajęcie, które zrelaksuje….

    Read more