Ukraińscy Górnicy

Ukraińscy Górnicy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Ukraińscy Górnicy

Ukraińscy Górnicy potraktowali wczoraj Legię nie fair. Nie dość, że byli lepszym zespołem, i organizacyjnie ich klub każdą polską ekipę milion razy to jeszcze jedyny gol padł w wyniku pomyłki (chciałbym wierzyć) belgijskiego sędziego. To tak jakby Dawid walczył z Goliatem ze związanymi rękami.

Mimo to że Górnicy z Ukrainy byli od warszawiaków lepsi, to nie zgadzam się z dzisiejszym felietonem Steca, który pisze, że karny był może niesprawiedliwy, ale tak samo niesprawiedliwe byłoby gdyby Legia zremisowała. Fakt – oblężenie bramki polskiego zespołu trwało przez całą pierwszą połowę, ale taka jest piłka, nie zawsze lepszy wygrywa. To, że słabsza drużyna dowozi do końca dobry wynik czasami się zdarza i mieści się w granicach piłkarskiej sprawiedliwości. Jeśli lepszy miałby zawsze wygrywać, w ogóle nie było by potrzeby rozgrywania meczy i jakichkolwiek zawodów sportowych.

Błędy w sędziowaniu? Te też są nierozerwalnie związane z piłką. W przeciwieństwie do wyników nie odzwierciedlających przebiegu meczu, nie mieszczą się one jednak w granicach sprawiedliwości i po prostu wypaczają wyniki spotkań. Szczególnie jeśli mówimy o karnym po faulu na metr przed polem karnym.

Sprawiedliwie czy nie, karny ten chyba odebrał nam znowu szansę na Ligę Mistrzów. Co prawda porażka jest nikła, ale u siebie Legia musiała by wygrać 2-0, lub 3-1 a to chyba nierealne. Jedyne w czym zgadzam się ze Stecem, to fakt, że bardzo to smutne, że już nawet mistrz Ukrainy, a nie tylko Hiszpanii, Włoch czy Anglii jest klubem wielokrotnie silniejszym niż mistrz Polski, bez względu na to kto sięgnie po trofea. Ech… gdzie są chłopcy z tamtych lat (w sensie 70’ i 80’)

W całej sytuacji śmiesznie brzmią za to przedruki z ukraińskiej prasy. Nazywanie tych latynoskich wycelowanych i odstawionych jak na disco kolesi co grają w Szachtarze ukraińskim „górnikami” śmiesznie brzmi. Nie wiem jak wy, ale jak ja widzę takiego Matuzalema albo Brandao (czy jak się tam ich pisze) to nie przypominają mi oni ukraińskich górników z wyglądu… Jedynie nasz Levandinho twarzowo się jakoś komponuje…

Zobacz także nasze pozostałe artykuły:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy osobisty terning personalny jest warty swojej ceny?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze:

Polecamy:

  • Prezent na Walentynki dla chłopaka

    Kupowanie prezentów to nie zawsze łatwa sprawa. Nawet, jeśli prezent ma być dla bardzo bliskiej osoby. Nigdy tak naprawdę nie można być pewnym, czy prezent się spodoba obdarowanemu. Na niektóre okazje odpowiedni prezent kupić jest łatwiej, na niektóre trudniej. Walentynki na szczęście są tą okazją, kiedy nie powinno być problemu z wyborem trafionego prezentu. W…

    Read more