Ozpn Tarnów

Ozpn Tarnów
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Turnieje piłkarskie dla dzieci – czy aby na pewno…

Poniższy tekst został stworzony z potrzeby poruszenia niezwykle ważnej kwestii dotyczącej piłkarskich turniejów dla najmłodszych. Proszę odpowiedz sobie teraz na pytanie – co udało Ci się na nim osiągnąć? Wygrałeś? Zespół zagrał tak jak zaplanowałeś? Może udało się Tobie przechytrzyć trenera i drużyną przeciwnika? Odebrałeś i postawiłeś na gablotce w domu lub w klubie zwycięski puchar?
Podejrzewam, że domyślasz się co mam na myśli… Zatem jeszcze raz – co tak naprawdę osiągnąłeś jako trener? Może inaczej – co dobrego wynieśli z tego turnieju
Twoi podopieczni?

Dziecko, dziecko, dziecko!

Kwestia podmiotowego traktowania zawodników została już wielokrotnie poruszona w naszych artykułach, dlatego sprawy oczywiste zostawmy nieco z boku. Skupmy się na istocie sprawy, czyli o korzyściach, jakie niesie za sobą udział w turniejach piłkarskich. Korzyściach dla dzieci!

Zapewne w większości z nas, drodzy trenerzy i trenerki (swoją drogą – bardzo cieszymy się z faktu, że żeńskie grono czytelników PNDD sukcesywnie rośnie, za co gorąco dziękujemy), drzemie jeszcze sportowiec uzależniony od adrenaliny, uwielbiający rywalizacją i nie znoszący porażki. Niestety – ta część naszego sportowego ego często wysuwa się na pierwszy plan w sytuacjach, w których powinniśmy schować je głęboko w kieszeń. Turniej nie jest dla Ciebie! Turniej jest dla dzieci!

To właśnie one powinny być głównym beneficjentem wszystkich korzyści płynących z atmosfery zdrowej rywalizacji sportowej. Niestety my jako trenerzy poprzez nieodpowiednie zachowanie możemy doprowadzić do tego, że skutki będą odwrotne. Dzieciaki łapią nie tylko dobre wzorce naszego zachowania ale niestety, i to o wiele szybciej, przyswajają również te złe.

Jeden z naszych kolegów po fachu opowiedział mi kiedyś historię z turnieju, w którym trener celowo opóźnił kontratak drużyny przeciwnej, zasłaniając piłkę przy próbie wybicia jej z autu przez jednego z zawodników rywali. Jest to postawa niegodna trenera, nie mająca nic wspólnego z zasadami fair-play.

słowa kluczowe: ozpn tarnów, ks pogoria pogórska wola, tap tarnów, lks zgłobice, lks szynwałd, tozpn tarnów, jastrząb łoniowa, lks dunajec zbylitowska góra, stadion ks błękitni tarnów

Zobacz także nasze pozostałe artykuły:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy osobisty terning personalny jest warty swojej ceny?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze:

Polecamy:

  • Zaplanuj swój pierwszy taniec

    Zaplanuj swój pierwszy taniec Niektórzy potrzebują bardzo dużej zachęty, żeby zacząć uprawiać sport. Czasami jest to bodziec zdrowotny, innym razem chęć zrzucenia zbędnych kilogramów, czy po prostuzagospodarowanie wolnego czasu. Bardzo dobrą okazją do rozpoczęcia uprawiania sportujest okres przygotowań ślubnych. I tak zapewne za sprawą przedślubnej gorączki spaliszdużo kalorii, dobrze zatem znaleźć również zajęcie, które zrelaksuje….

    Read more